email: du.mesihciler@gmail.com

deutsch

Kimliğimiz - Temelimiz - Efendimiz - Toplantılarımız - Bağlantılarımız

İsa Mesih şöyle buyurdu:

"Nerede iki ya da üç kişi benim adımla toplanırsa, ben de orada, aralarındayım." (İncil - Matta 18:20)

"İşte ben, dünyanın sonuna dek her an sizinle birlikteyim" (İncil - Matta 28:20)

"Size doğrusunu söyleyeyim, yolunuzdan dönüp küçük çocuklar gibi olmazsanız, Göklerin Egemenliği'ne asla giremezsiniz." (İncil - Matta 18:2-3)

"Yeryüzünde kimseye 'Baba' demeyin. Çünkü tek Babanız var, O da göksel Baba'dır. Kimse sizi 'Önder' diye çağırmasın. Çünkü tek önderiniz var, O da Mesih'tir." (İncil - Matta 23:9-10)

TOPLANTILARIMIZ

İmanlı yaşamımızda bir araya gelip Rabbin adında toplanmak büyük bir yer alıyor. Toplantılarımızda Rabbe tapıyoruz, Allahın sözünden ders alıyoruz, hem de birbirimize teselli ve teşvik ederek ruhsal ve güncel konularda destek veriyoruz. Böylece Allahın sevgisini hayatımızda uygulamaya çalışıyoruz.

Toplantılarımız sade bir biçimde geçiyor: toplandığımız yer 'kutsal yer' gözüyle bakılmıyor. Orada ne altın, gümüş ve değerli taşlardan yapılmış süsler, ne de mumlar ya da başka 'dine kokan' eşyaları bulamayacaksınız.

Bütün toplantılarımızda sadece Türkçe konuşuluyor. Allah, ne de olsa, bütün dilleri anlıyor; Ona yaklaşabilmek için herhangi bir özel dil konuşmamıza gerek yok.

Aramızda ruhban sınıfına mensup görevliler yoktur - bütün imanlılar eşittir ve herkes herkese kardeş gözüyle bakıyor ve o adla da hitap ediyor.
  Haftalık programımız:
 • Pazar: saat 14:00 - büyük toplantı
  - tapınma ve beraberlik
  - aynı anda çocuk dersleri yapılıyor
  - yer: 'Christliche Gemeinde', Landwehrstr. 34
 • Çarşamba: saat 16:00 - kadın toplantısı
  - yer: 'Christliche Gemeinde', Landwehrstr. 34
  Bağlantı kurmak için:
 • Hasan kardeş - Tel.: 0157 - 843 66 944
  - Skype: 'necibe.hasan'
 • Oktay kardeş - Tel.: 0179 - 511 73 72


Toplantı yerimize nasıl ulaşabilirsiniz?

Yayan:

Büyük garın (Hauptbahnhof) kapısından çıkarken sağa dön, Bayerstrasse'yı geç, Schillerstrasse'yi devam et. İkinci sokakta sağa dön - 50 m ilerde binayı göreceksin.

Tramvay ve Metro ile:

Hauptbahnhof'a ya da Karlsplatz / Stachus'a giden her tramvay ya da metroyu kullanabilirsin. Toplantı yeri her ikisinden 500 m uzakta.